wz


Moji milí přátelé!

Někteří moji příbuzní i přátelé mě požádali, až se vrátím z cesty do Valašského města Vsetína, abych jim povyprávěl jak to všechno dopadlo.
Oč vlastně šlo?
Několik týdnů před Vánocemi jsem byl požádán jedním ústavem - Diakonií českobratrské církve evangelické ve Vsetíně, zda bych pro ty staré a nemocné tamní obyvatelé mohl udělat nějaký program, kde by si mohli ti schopnější trochu zazpívat, a prožít trochu radosti k poslednímu dni v roce. Ten „silvestrovský“ den si stanovili na 29.prosince v jejich ústavní jídelně.
Pro mě víc jak osmdesátiletého starce nebylo jednoduché zajistit vše potřebné. Doprava hudební techniky a různých rekvizit o váze asi 200Kg byla zajištěna asi 2 týdny předem, protože nebylo jisté jaká dopravní situace do této oblasti příjde, kde napadlo mnoho sněhu –zda příjezd bude možný. Den před Silvestrem jsem odejel vlakem, a potom i zpět domů také vlakem. Dnes mě byla technika autem dovezena zpět. Noci jsem přenocoval u naši dcery Jiřinky, která tam v ústavu pracuje a stará se o staré lidi jako ošetřovatelka. Na některých fotkách ji poznáte podle modrých ryflí a černé mikiny.
Ve vsetínské Diakonii jsem poznal velmi příjemné a útulné prostředí, kde žijí a dožívají svůj těžký život většinou místní občané, a také z okolních dědin, jako jsou známá jména z lidových písní – například z Lidečka, Jasénky, Polanky a dalších. Pro velikou zimu se nemohli všichni dostavit.
Velmi překvapený jsem se tam setkal s dávnými kamarády radioamatery, Svaťou a Petrem ze Vsetína, kteří mě přišli pozdravit, a také díky jim jsem si přivezl od nich mnoho fotek i film který natočili.  Sváťa Vsetín si zase dost zacvičil za bicími nástroji.

Uvítání s Petrem2 Vsetín...

Po skončení Silvestra mě tito dva pozvali ještě pozdě večer k sobě do bytu, kde mě vypálili foto i filmové záběry, které jsem si dovezl domů.
Brzy po návratu, a to dne 31.prosince, jsem se snažil Vám odeslat pár fotografií, bohužel se Vám to prý nepodařilo otevřít. Autor těch snímků Petr2 ze Vsetína, mě na požádání zaslal ze Vsetína fotky znovu, aby byly přijatelné pro Váš počítač. Doufám že už to dojde v pořádku, a půjdou otevřít. (Fotografií je 11.) Na jakékoliv dotazy Vám rád odpovím.
Všem Vám díky za Novoroční blahopřání, a ať se i Vám bohatě splní, i ty Vaše všechny touhy potřebné pro Váš život tělesný i duchovní.

Jan Dobrouč

U svého "hracího kombajnu..."

Přípitek, prakticky bylo 17 hodin...

Na foto: Já s Jiřinkou a Vlasta, sestra Aničky Kaple Třebová. Velmi milé bylo setkání se sestrou naši Aničky Kaple z České Třebové, která se tam také dostavila, která si tam také trochu zatancovala, a dokonce něco vyhrála.

Důchodci u kuželek...

Stačili 3 rány a dostali plyšáka...

Prvního plyšáka vyhrála Vlasta z Růždky.

Losuji soutěžící, vzadu jsou napsaná jména...

Hra...

Hra - Kdo dřiv použije obsah udělá dým z ukryté fajfky...

Vpravo hore... Sváťa radioamater, vedoucí a já se radíme...

Tanec...

Vozíčkáři taky tančili...

 

[Späť | Obnoviť | Dopredu ]

Webové stránky Cezmín
Cezmín: http://cezmin.wz.cz
Vianoce:
http://vianocesk.ic.cz
Cezmín:
http://cezmin.czweb.org
Svadba:
http://svadbask.unas.cz
Čas Vianoc:
http://vianocesk.wz.cz
Cemetery: http://cemetery.zaridi.to
Slovania: http://slovania.czweb.org
Pani Príroda: http://eufrosyne.wz.cz
Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz
Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org

Svet bábik: http://svetbabik.czweb.org
Gloria Polo: http://gloriapolo.czweb.org
Moji psíkovia: http://mikinka.czweb.org
Veľkonočné sviatky: http://velkanoc.ic.cz
Jedovaté bylinky:
http://bylinky.czweb.org
Michal Krpelan:
http://michalkrpelan.wz.cz
Milujem pani P... :
http://milujempanip.wz.cz
Aishwarya Ray z Indie:
http://aishwarya.wz.cz
Horné Chlebany :
http://hornechlebany.unas.cz
Múdra ako rádio:
http://www.mudraakoradio.euweb.cz
CB Fan rádioklub Slovakia - CBRSK:
http://cbrsk.euweb.cz
Svätojánska noc a iné:
http://www.cbjanskanoc.webovastranka.sk
 
[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

Design by Cezmín Slovakia  Web: http://cezmin.wz.cz