wz

HUDBA: TAHITY: http://iroto.tripod.com/

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

SEDMIČKÁŘI

 

Eliška v svojom raji kvetín

 

CB antény na dome Jána z Dobrouče - Čarovný a malebný kútik zeme

Prvé stretnutie CB rádioamatérov "RANNÍ SEDMIČKY" u Jána a Elišky z Dobrouče v roku 1996

 

Vľavo: ľudový liečiteľ a spisovateľ Bohouš Černík z České Rybné s manželkou Aničkou u Jána

Stretnutie CB rádioamatérov "RANNÍ SEDMIČKY" u Jána Špinlera z  Dobrouče - v kult.dome

 

Súťaže počas stretnutia SEDMIČKÁROV. Videá nakrútené pánom Jánom boli aj v prestížnej zábavnej súťaži TV Ostrava: "NEVÁHEJ A TOČ!" Bolo ich celkom deväť a bodovali.

súťaž...

Pitie z fliaš - ako kojenci....

Ján Dobrouč hrá na svojom po domácky vyrobenom "KOMBAJNE". Účinkuje v Domovoch dôchodcov i na rodinných, dedinských a iných oslavách.

    

Ján ako moderátor i ako zvonár v kostolíku svojej obce Horní Dobroči

Bohouš Česká Rybná, (Láďa Sekyrka a či Tonda Kaple ?) a Ján Dobrouč pri vystúpení na stretnutí Semičkárov

Ján spolu s ľudovým spisovateľom a liečiteľom Bohoušom Černíkom z Českej Rybnej

Tragédia u Bohouše Rybná, vyhorel dom a manželka Anička mu zhorela v ňom

Anička s Bohoušom v domácej pohode pred tragédiou, Bohouš pletie aj košíky okrem písania kníh a pomáhania ľuďom v zdravotných a duševných ťažkostiach

  

Foto: Ján Z Dobrouče s Bohoušom pri jednej z brigád pri prestavbe vyhoreného domu a vedľa Anička Kaple s Bohoušom. Ženy pomáhali po postavení domu riadením interiéru, ale aj pri stavbe pohostením brigádnikov. Cébečkári z celej Českej republiky pomáhali Bohoušovi Rybná materiálne, finančne i fyzicky prekonať nešťastie, stavali s ním nanovo dom a postavili ho tak, že je v čom jedna veľká miestnosť na pravidelné stretnutia cébečkárov a Sedmičkárov na pamiatku jeho uhorenej manželky Aničky. T.r. (2007) sa koná okrúhle dvadsiate stretnutie.

Stretnutie u Bohuše Rybná

     

Jenda Za Rybníkem a Bohouš Česká Rybná

  

Ján Dobrouč pracuje na počítači pripravuje duchovné vysielanie "Ranní SEDMIČKY", cesta Za Rybníkom, kde býval Jenda

Spoločné posedenie s programom na jednom zo stretnutí "SEDMIČKÁROV"

Stretnutie "RANNÍ SEDMIČKY" v Českej Třebovej

Toník Kaple organizoval 2.stretnutie "SEDMIČKÁROV" v Českej Třebovej

SIEDME stretnutie "RANNÍ SEDMIČKY" v Horní Dobrouči

Stretnutí "Sedmičkárov" sa zúčastňuje aj známy imitátor Václav FALTUS (prvý vľavo), môžete ho poznať z rôznych zábavných programov Českej televízie

Antény na dome pána Jána

Stretnutie v Českej Rybnej u ľudového spisovateľa a liečiteľa Bohouše po prestavbe

Vložené (30.5.2007)

Jubilejný 20.ročník STRETNUTIA CB RANNÍ SEDMIČKA 2007

Bez Šampaňského, přesto radostně

Je neděle 6. května. Vjíždíme do otevřených širokých vrat, dřívějšího zemědělského dvora, a po šedesáti kilometrech nonstop jízdy šofér Pavel vypíná motor. Velká plocha dvorka se auty pomalu zaplňuje a stále přijíždějí další. Přijíždějí ze všech možných směrů, ale dnešní SPZ mě neumožňují rozpoznat z kterého kraje, okresu se dostavili.
Jak široko jsou otevřeny vrata, tak široce jsou otevřeny i hlavní dveře do objektu, a tam stojí ten, který to všechno má na svědomí. Ten má také otevřenou náruč a s otevřenou radostí vítá slovem i pažemi všechny kteří směřují po opuštění svých aut ke vchodu. Není to nějaká okázalá delegace nastrojená s čestnou stráží, ale je to opět člověk oplývající dlouhým věkem 84 let, ale hlavně s otevřeným srdcem a plné dobroty rozdávat. Jsme u vchodu a ruce nám tiskne náš milý člověk a kapitán Ranní Sedmičky Bohouš Černík, volačkou Bohouš Rybná. Téměř všechny, kterým podává svoje stařické ruce dobře zná a jak cítíme z jeho slov, každého by chtěl obejmout nejen symbolicky, ale někdy se to stane i prakticky. Není tu sám které všechny přijíždějící vítá. Má zde kamenného hlídače u vchodových dveří a s kamennou tváří už několik desítek roků kontroluje, kdo k němu přichází a mohlo by se směle říct, že žehná každému kdo sem přichází i odchází. Je to socha svatého Jana Nepomuckého, kterého Bohouš osobně zachránil před zničením v nedávné době, kdy byla tendence podobné umělecké i lidové práce s podobným motivem zničit.
Ale pojďme dál, nejen tématem ale chodbou, kam nás Bohouš posílá, abychom se tam posadili. Slovy už zase vítá další, ale na mne ještě volá:
- „Jendo máš sebou harmoniku a tu dálkově řízenou videokameru, jak jsi slíbil?“
A na naši posádku auta řízeného volačkou Pavlem a Danou z Dobrouče nezapomene zavolat:
-„Vzali Jste sebou Václava Faltuse?“
Bohouš spokojeně volá na další vystupující z auta, cíbíčkáře z moravské strany Václava z Cotkytle.
Vstupujeme do veliké místnosti, v podobě menšího sálu, kterou nechal přestavět tento 83 le-tý cíbíčkář po požáru svého bytu na prostor jen pro setkávání Ranní Sedmičky (pro mnohé nezasvěcené, je to až nepochopitelné, obětovat byt jen pro CB přátele). Polovina míst u dlouhých stolů se pomalu zaplňuje a u dveří u stolku dostáváme visačku a jsme zapsáni od Vlaďky a Datla z Lukové (u Lanškrouna). Zatím co se můj šofér Pavel a Dana z Dobrouče dali do služeb v kuchyni k rukám Aničky a Toníka Kaple z České Třebové, já jsem vyhledal v koutě sálu vysoko pos-tavené místo (aby dálkově řízená videokamera měla rozhled po celém prostoru) a umístil ovládací pult a kontrolní monitor tak, aby zájemci o tuto techniku si mohli sami vyzkoušet jak to bude ovládat.
Dnešní setkání CB kroužku Ranní Sedmičky bude slavnostnější, protože bude to setkání v pořadí už dvacáté. Připravuji ozvučení prostoru a ani bych si nevšiml, ale veliký potlesk mě odvedl od techniky. Pohlednul jsem ke dveřím kam právě vchází náš a jistě Váš dlouho známý rozhlasový a televizní imitátor Václav Faltus. Měl sice noční šichtu (veřejné vystoupení) kdesi v Liberci, ale protože je k našemu vysílání Ranní Sedmičky silně nakloněn, odepřel si zasloužený spánek, a přijel k nám už po několikáté aby nám povětšině seniorům rozdával svým neotřelým humorem tak potřebnou dobrou náladu.
Mikrofon je připraven, kamera nažhavena, stoly nabízejí výběr všech možných dobrot, které cíbíčkářky ženy přivezli a doma pro toto setkání napekli. To byli ti kteří znají dobře CB provoz, nebojí se mikrofonu, neváhali doma pro tento účel napakovat krabice dobrotami a taky pro mlsné jazýčky. Dvůr se zcela zaplnil a tak parkoviště se rozšířilo i na blízkou louku, a mě přibyla starost, kam se vtěsnáme pro dokumentární fotografii, když deštivé počasí nám pokazilo stanoviště na louce.
Dvacáté jubilejní setkání bylo zahájeno. Dobře naladěný Bohouš, tělem stařeček ale duchem, moudrostí a rozhledem nedostižně mladý, bere do rukou zvonek a ruch v sále tichne. Následuje přivítání a slova, kterými Bohouš vybízí všechny abychom povstali a poslali všem zemřelým cíbíčkářům bez rozdílu vyznání, tu nejkrásnější kytičku ve formě modlitby, Otčenáše, aby ty naše prosby doletěli tam, kde ti naši milí prožívají odplatu za vše dobré co vykonali.
O tom, že nejen z naší Sedmičky ty nejlepší sloupy tohoto kolečka nejsou mezi námi, ale že odcházejí i v jiných krajích naší země, dozvídáme se většinou ve Výzvě na kanále.
I když při našich srazech se na začátku neotevírá šampaňské, tak všichni vždy projevují na-prostou spokojenost, protože po celý čas několika hodin je atmosféra radostná, veselá, vždy dochází k seznámení s dalšími tvářemi, které poznáváme při náhodných setkáních na kanálech jen hlasem. Při každém setkání, které bývá obvykle dvakrát za rok, přichází nebo je pozvána nějaká známá osobnost. Tentokrát přijela známá lidová malířka Irena Švarcová z jižní Moravy, aby nás seznámila se svými nádhernými malbami, a také každého z nás nějakou prací obdarovala. Nikdy, ani dnes při setkání, nechyběla tombola nebo písničky z našeho mládí doprovázené harmonikou, a samozřejmě nejvíce smíchu donesl imitátor Faltus. Zájemci o videotechniku si mohli vyzkoušet u ovládacího pultíku dálkově (nikoliv rádiem ale kabelem) řízenou videokameru. Pohoštění celého odpoledne bylo víc než dost, protože se o to starali dlouhodobě osvědčený Toník s Aničkou z České Třebové. „Tak nashledanou zase na podzim...“ mává všem odjíždějícím v radostné náladě Bohouš...“a šťastnou cestu!“

Jan Špinler Horní Dobrouč

Prvý vpredu (sedí na zemi) je pán Jan Špinler

SEDMIČKÁRI

Miladka Ústí nad Orlicí     Láďa Sekyrka

 

  

Helenka Lichnov    Láďa Sekyrka s manželkou 

  

Eliška Dobrouč, Helenka Lichnov a Ludmilka Písečná   Standa Tátenice

  

Láďa Sekyrka a Zdenek Uhersko                         Karel Choceň

   

a  Karel ako moderátor     Mobilné CB vysielanie nad obcou

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

Webové stránky naší přítelkyně Cezmín
Cezmín: http://cezmin.wz.cz 
Vianoce: http://vianocesk.ic.cz
Cezmín: http://cezmin.czweb.org  
Svadba: http://svadbask.unas.cz  
Cintorín: http://cemetery.zaridi.to  
Bylinky: http://bylinky.czweb.org  
Mikinka: http://mikinka.czweb.org   
Bábiky: http://svetbabik.czweb.org 
Čas Vianoc: http://vianocesk.wz.cz  
Pani Príroda: http://eufrosyne.wz.cz 
Jánska noc: http://cbjanskanoc.ic.cz 
Veľká noc: http://velkanoc.czweb.org 
Gloria Polo: http://gloriapolo.czweb.org  
Veľkonočné sviatky: http://velkanoc.ic.cz 
Michal Krpelan: http://michalkrpelan.wz.cz 
Milujem pani P... : http://milujempanip.wz.cz 
Aishwarya Ray z Indie: http://aishwarya.wz.cz  
Horné Chlebany : http://hornechlebany.unas.cz  
Múdra ako rádio: http://www.mudraakoradio.euweb.cz 
CB Fan rádioklub Slovakia - CBRSK: http://cbrsk.euweb.cz 
Svätojánska noc a iné: http://www.cbjanskanoc.webovastranka.sk 
 
[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]  
 

 

Design a webmaster: Anežka Vražbová H.Chlebany Slovensko Web.: http://cezmin.czweb.org

Stanislav Háber - spisovateľ a novinár

www.haber.exil.sk 

Slovenský literát S. Háber a jeho deset knižních publikací navštíví Kutnou Horu
aneb Z vojenského pilota učinila ťažká autonehoda druhého Dostojevského

článok Jiřího Bruthansa

Do Kutné Hory zavítá na pozvání lit. sdruž. Vzdorospolek jeden ze současných slovenských spisovatelů - Stanislav Háber. Přijede v pátek 27. dubna na slavnostní ukončení loňského třetího ročníku Stříbrné buly - soutěže "O nejpůsobivější báseň roku 2006". Při této příležitosti se uskuteční autogramiáda v kutnohorském knihkupectví U Stříbrného groše od 12:00 do 13:45 i možností zakoupení některých z jeho knih. Pak se přesune do Vlašského dvora jako čestný host vyhlášení básnického klání a přednese něco ze své tvorby.
Pár slov o panu Háberovi: Už v pouhých třiatřiceti letech se stal součástí maturitní otázky ze slovenské literatury. Jeho tvorba se učí na slovenských universitách, ale i na Petrohradské universitě v Rusku či u nás na Karlově universitě. Prof. PhDr. Andrej červeňák, DrSc. jeho tvorbu přirovnal k T. Mannovi či Dostojevskému.
Narodil se v roce 1966 v Brezně, vyrostl v Košicích, žije v Bratislavě. Matka - povoláním učitelka - ho vychovávala od tří let sama. Aby jí finančně vypomohl, nastoupil ve čtrnácti do armády, respektive na vojenskou školu. Jakmile ukončil Vojenské gymnasium SNP v Banské Bystrici (1984), pokračoval ve studiích na Vysoké vojenské letecké škole SNP v Košicích, kde studoval obor pilot „nadzvuk“ spolu se současným zatím jediným slovenským astronautem Ivanem Bellou. Stanislava Hábera však v r. 1984 postihla těžká autonehoda. Nadále se nemohl podílet na leteckém výcviku a ze zdravotních důvodů odchází i z armády. Tyto peripetie popsal v rozsáhlém 400 stránkovém románovém debutu „Sme samý lepší chlap“ (1995). Brzy poté se oženil (v 19 letech), leč záhy mu umírá 44letá matka na rakovinu. Mezitím se mu narodil synek s těžkým zdravotním postižením, od lékařů nedostal mnoho naděje. Skoro zemřel! Přesto se dítě zázračně uzdravilo a zůstalo jen při drobnějších zdravotních následcích.
Stanislav byl za socialismu navzdory službě v komunistické armádě spolu s manželkou věřící. Tajně se oddali v kostele. Oba dva věří, že jejich synka uzdravil Bůh. O zázračném uzdravení napsal v mystickém druhém románě „Najvyšší a najnižší“ (1999), který byl zařazen slovenským Ministerstvem kultury do programu deseti nejlepších slovenských románů určených na překlady pro zahraničí.
Háber pracoval v nejedné novinářské profesy. Jako redaktor v televizi s dalšími třemi přáteli připravil v roku 1989 revoluci televizních pracovníků. V televizi ještě předtím dosáhl řady úspěchů, když některé jeho reportáže vysílali nejen všechny socialistické, ale i západoevropské televizní stanice včetně CNN. Po vzniku samostatného Slovenska v r. 1993, byl politicky persekvovaný pro své novinářské odhalování přešlapů slovenského presidenta.
V r. 1992 natočil protiválečný poetický film Tisíc malých princovv kraji bývalé Jugoslávie v čase občanské války s dětmi vyhnanými z domovů, který byl úspěšně uváděný jak v Praze, tak v Bratislavě i na filmovém festivalu Fórum v nesoutěžní části.
Doposud vydal deset knih - kromě vzpomínaných dvou vydal ještě sbírku povídek Palko Hrchov (1996, přeložená a publikovaná ve Francii jako „Le petit Paul“), opět knihu povídek „O“ (2004), knihy publicistiky „...ani prvý, ani posledný...“ (1995) a „Reportážní inventura (1997, citovaná ve francouzském tisku). Dále vydal čtyři básnické sbírky: Pokoj rezbára (1998), „Egotikon“ (2001), „Záhady duševnej záhrady“ (2003) a „Intimity“ (2005). V r. 2004 vyhrál celoslovenskou literární soutěž se zatím nevydaným románem „Kristus“. Natočil viacero dokumentárních filmů, ale i rozhlasových her o amerických spisovatelích - Jack London (1998, v zlatém fondu Slovenského rozhlasu) a o Philipovi K. Dickovi (1997).
Jak vidíte, je to člověk mnoha směrů v životě. Ona bohatost na pestrý pohyb myšlenek z něj ukovala „látku školních příkladů“. V Kutné Hoře ještě nikdy nebyl, prvně spatří toto historické město díky pozvání Vzdorospolku. Využijte jedinečné možnosti získat něco málo z Háberova nazírání na svět transformovaného do knižní podoby.

 

ODKAZY - Krížová cesta

Prvé zastavenie: http://www.exil.sk/site/haber.php/2007/03/05/p7913#more7913
Druhé zastavenie: http://www.exil.sk/site/haber.php/2007/03/07/krizova_cesta_druhe_zastavenie
Tretie zastavenie: http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2007030015
Švrté zastavenie: http://www.exil.sk/site/haber.php/2007/03/13/krizova_cesta_stvrte_zastavenie
Piate zastavenie: http://www.exil.sk/site/haber.php/2007/03/16/krizova_cesta_piate_zastavenie
Šieste zastavenie: http://www.exil.sk/site/haber.php/2007/03/18/krizova_cesta_sieste_zastavenie
Siedme zastavenie: http://www.exil.sk/site/haber.php/2007/03/21/krizova_cesta_siedme_zastavenie
Ôsme zastavenie: http://www.exil.sk/site/haber.php/2007/03/23/krizova_cesta_osme_zastavenie
Deviate zastavenie: http://www.exil.sk/site/haber.php/2007/03/26/krizova_cesta_deviate_zastavenie
Desiate zastavenie: http://www.exil.sk/site/haber.php/2007/03/28/krizova_cesta_desiate_zastavenie
Jedenáste zastavenie: http://www.exil.sk/site/haber.php/2007/03/31/krizova_cesta_jedenaste_zastavenie
Dvanáste zastavenie: http://www.exil.sk/site/haber.php/2007/04/02/krizova_cesta_dvanaste_zastavenie
Trináste zastavenie: http://www.exil.sk/site/haber.php/2007/04/05/krizova_cesta_trinaste_zastavenie_1
Štrnáste zastavenie: http://www.exil.sk/site/haber.php/2007/04/07/krizova_cesta_strnaste_zastavenie
Dovoliť druhým, aby Ti pomohli: http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2007020086
Prijať úplne prehru: http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2007030015
Z Prahy do Košíc: http://www.pozitivni-noviny.cz/693.html
http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2006121619
http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2007040042
http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2006050002
http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2006120024
http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/search.php
http://www.pozitivni-noviny.cz/792.html
http://www.pozitivni-noviny.cz/711.html
http://www.pozitivni-noviny.cz/775.html
http://www.pozitivni-noviny.cz/1035.html
http://www.pozitivni-noviny.cz/902.html
Anežkin odkaz... : http://www.pozitivni-noviny.cz/742.html
Január 2007- výber: http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2006121619

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]