wz

Cesta po Indii

Včera odpoledne 29.prosince jsme s Eliškou byli pozváni na domácí přednášku o Indii a Nepálu, ze které se před několika dny vrátila moje neteř Maruše se svým svobodným bratrem Láďem zvaným (Chajšem). Přednáška nebyla u Láďi tady v Dobrouči, ale u Marušky Na Lanšperku. To povídání začalo ve 2 odpoledne a odjížděli jsme domů večer po osmé hodině. Maruška s Láďem odletěli do Indie už v listopadu z letiště Praha do Bombaje. Letěli samozřejmě bez Čedoku bez průvodce, sami na vlastní pěst. To mělo pro ně velikou výhodu, že se dostali tam, kam se žáný organizpovaný turista nedostane, a jejich zážitky jsou až neúvěřitelné. Mohli si tento dobrodružný zájezd a cestování po obrovské zemi Indii dovolit, protože je tam hrozně levná strava,levné cestování vlakem, rykšou, autobusy, nocování různého způsobu, od zdarma až 90 Kč za noc a 1 osobu. Například, strava za 2 osoby na celý den za 100 Korun. Ovšem že ne to naše knedlo zelo, a ne v tom hygienickém prostředí jak je u nás v Evropě.

Nejdražší je letenka a to cesta z Prahy do Indie a zpět, stála 12.500 Korun. Samozřejmě pro cizince a v těch hlavních městech jako je Dillí nebo Bombai jsou ceny vysoké. Mělo to však i mnoho problémů při tom pohybu po tak obrovské zemi jako Indie je. Nemohli si zvyknout na tu jejich"úroveň v hygieně", kde místo klasického používání Wc papíru jsou všude nášlapné Wc, kde místo papíru je jakási nádobka s vodou - s obsahem asi 1 litr vody. Dalších stovky a stovky překvapení nám vyprávěli, ani jsme "nedýchali". To bylo proto, že byli tam kam svět i turisté organizovaní nikdy se nedostanou. Jsou to však zážitky pro celý život které si tito sourozenci přivezli. Jejich zážitky by dali celou knihu, a my poslouchali téměř 6 hodin. O přestávkách nám Maruška servirovala ukázky některých potravin i mlsnot z Indie které si dovezli do limitu, který měli pro cestování v letadlech.

Přikládám pár fotek na rychlo sestavených. Také nám Maruška předváděla jak se tam ženy oblékají do sárý (které si sebou jedno z Indie dovezla), to jsem si natočil na kameru, a tak jsem musel narychlo snímek ofotit klasickou cestou, není kvalitní. Celkově fotky posílám zmenšené, a samozřejmě se to projeví i na kvalitě u vás. Mám určité problémy s počítačem.

Jan Dobrouč

P.S.:

Protože si v Bombaji nebo v jiném městě zašli do podobné kavárny jako u nás, kde mají Internet, tak mě občas do Dobrouče poslali Mail. Kousek vyprávění si můžete přečíst. Samozřejmě to přícházelo bez háčků čárek a velkých písmen.

Ďalšie fotografie Indie som dostala e-mailom a nie je uvedený autor. Pokiaľ sa sem dostane, prosím, nech sa mi ozve, aby som mohla uviesť jeho meno alebo alias

cezmin (zavináč) azet (bodka) sk . Ďakujem!

Text z mobilu

Srdečně vas zdravím doma, je to zvláštní pocit sedět a dívat se na posvátnou řeku Ganga na severu Indie. V délce 7 km podel řeky z jedne strany k městu Varanasi jsou schody od řeky do města někde 50 až 100 schodů které slouží ke koupání,

praní, házeni popele tel mrtvých,

pálení na hranicích z polen těla mrtvých. Staje pro krávy, kozy, psi, na schody špinavé se dáva sušit prádlo vyprané v Gance, na ty schody lidi a zvířata chodí na wc malé a velké, takže stále se musí davat pozor aby se do toho nešláplo, ve vodě plave plno odpadku, igelitu.

Tady to vypadá jako před 100 lety, u řeky nejsou auta a motorky a vypada to, že se tu zastavil čas. Jde až mráz po zádech, když vidíme souběžně na dvouch místech u řeky pálení zemřelých lidí, které jsou jen tak zabalené v bílych plátnech s odkrytou hlavou paleni na hranici. Toto pálení pod živým nebem se dělá denne navečer souběžne na 5-10 hranicích po 1 ks tel. -

nejvíce to tady je cítit, kdyz během dne pálí kdekoli igel.sáčky a lahve,

v uličkach města chodí krávy a kozy, kanale jsou povrchově otevřené a ani si nedovedete představit ten všude přítomný zápach.

Někdy si myslim, že to žaludek nevydrží. Když toto vše přehlédněte, je Indie krásná, zachovalé památky které v plné sve kráse cele stojí, nejsou to rujny, v 90 procentech udržované.

Včera jsme měli na kahánku, vraceli jsme se v 21 hodin na hotel a z dálky jsme fotili hranice - pálení - spalování těl, nesmí se to dělat zblízka, přišli k nam 3 chapi svalnatí, že musíme zaplatit 1500kč, nebo jít na Policii. Braca se zalekl a ja mu řekla, protože nebyl ustrojený ve služebním, ať nam ukáže průkaz, bracovi jsem řekla, že mu dáme 10 ks a hned budeme utíkat pryč, měli jsme dost nahnano, byli to podvodníci a chtěli na nás peníze, byli jsme tam sami, okolo nikdo nebyl.

Každy den zažíváme různe šoky, včera jsme si chtěli dát baťohy na nádraží a odpovědeli nam , že jen na vlastní nebezpečí, že za to neručí, že tam mají plno krys...

Stránky naší přítelkyně Cezmín

Cezmín: http://cezmin.wz.cz 
Vianoce: http://vianocesk.wz.cz/ 
Veľká noc: http://velkanoc.ic.cz/
Svadba: http://svadbask.unas.cz 
Bylinky: http://bylinky.czweb.org/ 
Moji psi: http://mikinka.czweb.org 
Cemetery: http://cemetery.zaridi.to 
Príroda: http://milujempanip.wz.cz/ 
Zo života: http://svetbabik.czweb.org/ 
Miss sveta z Indie: http://aishwarya.wz.cz
Môj pes Mikinka a ďalší: http://cezmin.szm.com
Obec H.Chlebany: http://hornechlebany.unas.cz/ 
Hobby CBRSK Horné Chlebany: http://cbrsk.euweb.cz
Kóma - prežila svoju smrť: http://gloriapolo.czweb.org
Christmas all the year: http://vianocechristmas.czweb.org/ 
Múdra ako rádio: http://mudraakoradio.euweb.cz/ 
Milujem pani Prírodu: http://eufrosyne.wz.cz/ 
Veľká noc: http://velkanoc.czweb.org/ 
Jánska noc: http://cbjanskanoc.ic.cz/
Hobby: http://www.cbrsk.php5.sk/ 
Cezmín: http://cezmin.czweb.org/ 
Vianoce: http://vianocesk.ic.cz/
Stránky urobené zdarma iným
Dieťa a jeho práva: http://dieta.czweb.org/ 
Buldog english: http://rudovaetuda.czweb.org
Cébečkár a jeho olympionik: http://olympionikholub.ic.cz
Kresťanský spolok CB seniorov ČR: http://rannisedmicka.ic.cz

 Spracovala: Cezmín 11.3. roku Pána 2010