wz

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

 

.


Ta dobrá duše Anička Černíková se narodila 28. května v malé obci Hluboké u Skutče. Vyrůstala ve skromných podmínkách se svým jediným bratrem v chalupě uprostřed lesů. Pravidelnou nedělní docházkou do kostela v Předhradí si upevňovala svoji víru, kterou projevovala svým životem. Nejprve pracovala v továrně na elektrické žehličky a el. roboty. V rozumných dvaceti třech letech se provdala za Bohouše v Rybné. Anička neznala odpočinek. Pomáhala při práci na poli, a protože cítila, že by mohla být užitečná i při duchovní literární práci, tak se dala doma do opisování některých knih které byly věřícími čtenáři vyhledávány.

Nekonečné hodiny seděla u psacího stroje a s velikou vytrvalostí a nadšením opisovala vzácné tituly knížek jako třeba Experimentální psychologie od pana Kafky, za kterou lidé dávali tehdy i veliké částky peněz. Další její práce byl opis o stigmatizovaném Páteru Piovy, a knížky podobných kvalit. Přepisovala knížky i pro místní i známé osobnosti. Jak podotýká její manžel Bohumil, tak psala rychle a bez chyby.

Později se věnovala i pěstování léčivých bylin. Všude kde bylo místo kolem domku, tak měla Anička naseté bylinky, které denně chodila zalévat a ošetřovat je. Tak jak milovala ty bylinky, které v sobě skrývaly léčivou moc, tak milovala i jeho Tvůrce, který dal těm květinám tu moc pomáhat lidem při nemocech.

Na těch prvních Bohoušových knížkách, které jsme už dříve  poznali, měla Anička obrovskou zásluhu. Právě to byly ty její pilné ruce u psacího stroje. A navíc, když bylo třeba její pomoci při úklidu Božího stánku - kostela v Proseči i kdekoliv jinde, neznala slůvko nepůjdu. Šla, nebo jela vždy s radostí s nevídanou ochotou, protože věděla že ji to jednou bude mnohonásobně odměněno.

Ale ta odměna přišla brzy. Bůh si ji k sobě povolal nečekaně dne 15. září 2000. Musela sice projít branou života a smrti, kterou se stal požár rodinného domku, při kterém se zadusila. Bůh ji však jistě ve svém království bohatě odměnil, protože ji pozval do netušící slíbené věčné radosti.

Nekonečný průvod za její rakví ji doprovázel z kostela v Proseči na místní hřbitov kde byla uložena do hrobu. Stalo se to za přítomnosti králové hradeckého Arcibiskupa Karla Otčenáška, který i s dalšími šesti kněžími a za účastí mnoha cíbíčkářů sloužil za zesnulou zádušní mši.

Při každém setkávání Ranní Sedmičky na ni myslíme a společnou modlitbou poslanou Boží cestou - etérem bez antény, dostává od nás všech kteří jsme ji měli rádi tu nejkrásnější kytičku, kterou si od nás cíbíčkářů zaslouží.

Jan Dobrouč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Webové stránky naší přítelkyně Cezmín
Cezmín:
http://cezmin.wz.cz 
Vianoce:
http://vianocesk.szm.com
Mikinka:
http://mikinka.czweb.org   
Bylinky:
http://bylinky.czweb.org  
Cezmín:
http://cezmin.czweb.org  
Svadba:
http://svadbask.unas.cz  
Cintorín:
http://cemetery.zaridi.to  
Bábiky:
http://svetbabik.czweb.org 
Čas Vianoc:
http://vianocesk.wz.cz  
Pani Príroda:
http://eufrosyne.wz.cz 
Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz 
Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org 
Gloria Polo:
http://gloriapolo.czweb.org  
Veľkonočné sviatky:
http://velkanoc.czweb.org 
Michal Krpelan:
http://michalkrpelan.wz.cz 
Milujem pani P... :
http://milujempanip.wz.cz 
Aishwarya Ray z Indie:
http://aishwarya.wz.cz  
Horné Chlebany :
http://hornechlebany.unas.cz  
Múdra ako rádio:
http://www.mudraakoradio.euweb.cz 
CB Fan rádioklub Slovakia - CBRSK:
http://cbrsk.euweb.cz 
Svätojánska noc a iné:
http://www.cbjanskanoc.webovastranka.sk 
[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]  
 

Design a webmaster: Anežka Vražbová H.Chlebany Slovensko Web.: http://cezmin.czweb.org